ورود به پنل کاربری


 

 

 

 

 

 

وحدت یکی از مهمترین وسیله ها و شرایط پیروزی هر ملت و امت است

ملتی می تواند قدرتمند شود و قدرت بر حل مشکلات خود پیداکند که یک دست و یکپارچه باشد این یکپارچگی لزوما به این معنی نیست که عقاید مختلف و افکار گوناگون در میان آن ملت وجود نداشته باشد. ممکن است در یک ملت متفکرین زیادی به همراه عقاید گوناگونی وجود داشته باشد لاکن در آنچه مصالح مربوط به زندگی آن کشور است باید با هم اتفاق نظر پیدا کنند.

منافع کشور و جمع فدای اختلاف نظر های فرقه ای و گروهی نشود. همه با هم در آنچه منفعت ملت را تأمین می کند یک دست و یکپارچه بشویم. این مسئله جلب منفعت و دفع ضرر مسئله بسیار مهمی است و اساس وحدت ، اتحاد در موضع گیری در آن مسائلی است که منشأ جلب منفعت از یکسو و دفع ضرر از سوی دیگر می شود مثلاً در برخورد با دشمن ، دشمن منشأ ضرر برای هر ملت و امت است. هر ملت و امتی دشمنی دارد که در برابر آنها باید یک دست و یکپارچه شویم.

 اگر یک امت در برابر دشمن یکپارچگی خود را از دست بدهد دشمن بر آنها غلبه می کند. در مقابله با دشمن ابتدا باید دشمن را بشناسیم ، سپس با دشمنی های دشمن آشنا شویم که از کجا ضربه وارد می کند و کجا رخنه می کند و در مرحله سوم دشمنی کردن با دشمن است. بنا بر (آیه 6 سوره فاطر) شیطان با شما دشمن است وقتی دشمن است باید دشمنی های او را بشناسید و با او به عنوان دشمن برخورد کنید ، نکند یک وقت دشمن را به عنوان دوست بپندارید و راه به دشمن بدهید

   | ١٠:٤٣ | دوشنبه ١٠ مهر ١٤٠٢ | تعداد نمایش خبر: 209 | شماره خبر: ١٣٤

نسخه چاپی | ارسال به دوست